Metodické centrum - FYZIKA, SPŠ Česká Lípa

Vítejte na stránkách metodického centra předmětu fyzika pro okres Česká Lípa. Nachází se na Střední průmyslové škole v Česká Lípě a vzniklo v rámci projektu TechUp (Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Libereckém kraji).

Cílem tohoto centra je vytvořit platformu pro přenos zkušeností a podporu spolupráce pedagogů středních a základních škol. Rádi bychom vám proto touto cestou nabízeli pravidelná metodická setkání, jejichž náplní bude komunikace a výměna zkušeností mezi vyučujícími přírodovědných a technických oborů, přednášky odborníků z praxe, lektorů z řad učitelů, workshopy, informace o zajímavých akcích, exkurzích a soutěžích. Obsah těchto akcí bude dále přizpůsobován požadavkům jednotlivých účastníků.

Dále toto centrum pořádá pro žáky základních i středních škol kroužky se zaměřením na fyziku. V těchto kroužcích si se žáky "hrajeme" s různými žákovskými stavebnicemi, děláme pokusy tradiční, ale hlavně méně časté, na které v běžných hodinách fyziky nebývá moc času a prostoru. Touto hravou formou se vlastně učíme tomu, co třeba někteří žáci (a nejen ti) považují za nudné, nezábavné a nepochopitelné.

Kontakt

adresa: koordinátor projektu, metodik fyziky
SPŠ Česká Lípa
Havlíčkova 426
470 01 Česká Lípa
Mgr. Luděk Fiala
tel. 487 833 129
ludek.fiala@sps-cl.cz